Ті спогади, то вічний серця біль
«Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…»
15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Летять, вiдлiтають у вічність роки… Роки, скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам’ятi події афганської війни, трагічні сторінки нашої історії.
Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.
До цієї дати для учнів 10 класів був проведений урок-спомин
«Ті спогади, то вічний серця біль». Під час заходу учні ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відео фрагменти про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто загинув на тій жорстокій війні.
Рідному місту - наші успіхи, досягнення, перемоги
Незабутня екскурсія Маріуполь-Сартана…
26 вересня. Яскраве сонце привітно заглядає у шибки новенького автобусу, що рухається у напрямку Маріуполь-Сартана. Усміхнені обличчя дітей і педагогів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 40 імені Миська , які вперше , на передодні святкування 240-річчя Дня міста, відвідають і ознайомляться з культурою, побутом і традиціями греків.
Ось і перша зупинка - Музей історії греків Приазов’я.
Огляд експонатів починається з другого поверху, де діти дізналися про звичаї і побут приазовських греків. Також тут є невелика діорама, на якій зображено степ. Ми на власні очі побачили цілинні луки, практично такі, якими вони були багато століть тому.Сподобалося, що співробітники музею прагнуть використати практично кожен куточок невеликого приміщення. Навіть на сходових клітинах є інформаційні щити про Грецькі села в Криму і про історію античної Еллади. Кожен відчув місцевий колорит, став активним учасником екскурсії. Діти були в захваті від відвідування Музею. Залишилося багато позитивних вражень від побачених експонатів.
Наступна зупинка - спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №8 імені Героя України Бойка В.С.
На порозі школи нас радо зустріла директор школи, Корона Л.О., і старшокласники . Вони провели оглядову екскурсію по школі. Діти залюбки роздивлялися освітній заклад, що відразу підкорив нас своєю величчю і масштабністю, спілкувалися з однолітками. Ми відчули себе бажаними гостями, перед нами відкривалися усі двері: спортивна зала, кабінети хімії, новогрецької мови, хореографічна студія, бібліотека, а на завершення – неймовірний, феєричний концерт у актовій залі школи. Ці емоції неможливо передати. Здібні, творчі, талановиті учні зі своєю шаленою енергетикою підкорили наші серця.
Школа- це не тільки освітній заклад, а й культурно-естетичний центр селища.
Висловлюємо величезну подяку нашим сусідам за теплий прийом. Такі зустрічі ще більше зближують і ріднять нас одне з одним.
Кам'яні могили
«Фізкультура і спорт - наші друзі!»
В рамках заходів, приурочених до 240-річчя міста, Дню фізичної культури і спорту, для учнів 2-х класів було проведено флешмоб «Фізкультура і спорт - наші друзі!» Діти не тільки здійснили захоплюючу подорож по визначних місцях міста, але і отримали заряд бадьорості і гарного настрою!
Почесний краєзнавець Григорій Кабанцев
Ко дню города Мариуполя в библиотеке имени Н.В.Гоголя организовали литературно-музыкальную композицию «Почесний краєзнавець Григорій Кабанцев».
Встреча была проведена в честь 85-ти летия композитора-аматора, лауреата премии имени В.Сосюры, члена Всеукраинского общества «Просвіта» Григория Григорьевича Кабанцева. Поздравить юбиляра пришли ученики 8- А класса 40-й школы (директор Дужик Б.В., классный руководитель Тимченко Е.В.). А он в свою очередь встретил гостей «Юбилейным вальсом» (слова и музыка Г. Кабанцева), который он написал когда-то к юбилею 40-ой школы. К слову сказать, сам Григорий Григорьевич тоже учился в этой школе. Он рассказал ребятам о своих корнях, трудовых достижениях, а также об увлечении музыкой.
На мероприятии звучали произведения в исполнении виновника торжества, собственные песни на слова В.Сосюры он пел в живую. Григорий Григорьевич многосторонний человек: он не только пишет песни, но и путешествует по музеям и выдающимся местам Европы. Присутствующая на мероприятии председатель КСН "Маркохим" Демяненко Лариса Викторовна присоединилась к поздравлениям, пожелала юбиляру долгих лет и творческих успехов. Встреча прошла на одном дыхании, все были восхищены эрудированностью и энтузиазмом знаменитого мариупольца.
Акция «Голубь мира»
Каждый год 21 сентября международная общественность отмечает Международный день мира. Учредив этот День, Генеральная Ассамблея посвятила его ознаменованию и укреплению идеалов мира как внутри государств и народов, так и между ними.
Учащиеся 7-8 классов присоединились к проведению Акции «Голубь мира» и приняли участие в флешмобе, по завершению которого они создали единую картину, состоящую более чем из 100 изображений голубей.
Пусть наша земля укроет нас от всех бед и приумножит наши богатства во сто крат!
Пусть этот мир дарит нам радость!
Пусть удача всегда поворачивается к нам лицом!
6- А класс на фестивале кузнецов
В рамках празднования Дня города Мариуполя учащиеся 6-А класса 15 сентября 2018г. побывали на фестивале кузнечного мастерства, который проходил на территориях дворика Музея народного быта и Художественного музея. Ребята также посетили выставку медальерного искусства и поучаствовали в мастер-классе по гончарному мастерству. Солнечный осенний денёк оказался очень насыщенным, познавательным и весёлым.
Классный руководитель Васичкина Н.П.