Творче завдання
Краса, як відомо, і рятує життя і править світом.
Краса природи – це дар Всесвіту, яким можна і потрібно насолоджуватися.
Україна сповнена таїн і несподіванок!
У нашій Україні є дуже багато красивих і визначних місць, які цікаві не лише в нашій країні, а й за кордоном.
Так, навіть по телебаченню показують передачі, в яких презентують різні дуже цікаві та красиві місця, які можуть бачити і в інших країнах.
Варто, також зауважити, що до переліку різноманітних чудес увійшли пам’ятки, що представляють увесь період історії України, від найдавніших часів до нашого століття. Серед них представлена переважна більшість регіонів України.
Одним з найбільш унікальних природних пам’яток України є найбільша печера Євразії – Оптимістична, яка знаходиться поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільської області…
Ми захоплюємося природою Альп та Кавказу, Карпат та Криму і прагнемо будь-що побувати там. Але не всі знають, що Дністровська долина з її ландшафтами має свою неповторну красу...
Мармурова печера – унікальна за красою печера зі складною системою залів і галерей. Печера „Мармурова” знаходиться на плато гірського масиву Чатир-Даг.
Найбільше озеро Закарпаття - Синевір
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні. Світязь чимось схожий на море, у вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти...
Про ці та інші визначні та цікаві куточки України учні 5-11 класів змогли дізнатися складаючи пазлові картинки.
А головне, що учні змогли переконаєтеся в тому, що народ, який заселяє Україну – єдина нація, бо у нас спільне небо, сонце, земля, природа, історія, мова, культура, звичаї і традиції.
Були. Є. Будемо. Ми – українці.
… Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
Оці степи, це небо, ці ліси,
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе як є – дорога, явори,
Усе моє, все зветься Україна.
Така краса висока і нетлінна,
Що хоч спинись і з Богом говори…
Ці рядки із поезії Ліни Костенко «Усе моє, все зветься Україна» найкраще відображають зміст виховного заходу, якій було присвячено Дню Соборності України.
Розповісти про найдорожче серцю кожної людини, відкрити для учнів цікаву, мальовничу і унікальну Україну, формувати національну свідомість, почуття патріотизму, гідності та гордості за свій рідний край, виховувати любов до своєї країни, її мови, культури, повагу до історичної спадщини українського народу, активну життєву позицію – таку мету мала виховна година для учнів 9-11 класів.
Учні поглибили свої знання про історичні пам’ятки та архітектурні шедеври нашої держави, про цікаві та унікальні місця України, створені природою і руками людей.
Використання відеороликів, які с творені власноруч, та мультимедійної презентації стимулювало пізнавальний інтерес учнів, мотивувало їх активність, надавало заходу емоційного та естетичного забарвлення.
Творчість наших малюків
Шануйте, друзі, рушники,
Квітчайте ними свою хату –
То обереги від біди.
Рушник... Як багато означає це слово! Український рушник! На ньому вишита доля нашого народу. На ньому переплелися і радість, і біль, і щастя, і горе. Рушник супроводжує людину все життя.
Без рушника ніде не обходилося, він завжди був під рукою. Із давніх-давен у чарівну силу рушника вірили як у доброго чудодія, що берегтиме від всякого лиха, бо сила рушника – у візерунках, вишитих на ньому.
Рушник можна читати, як книгу. Треба лише розумітися на орнаментах, тому що в рушникові, як і в пісні, закладена душа народу, яку неможливо збагнути до кінця, її багатство безмежне.
До Дня Соборності України наймолодші наші школярі мали можливість створити власні ескізи рушників.
У школі пройшли заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України
ЖИВИ, УКРАЇНО!
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
Олександр Олесь
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
З метою виховання у підростаючого покоління поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi та з нагоди Дня Соборності України для учнів 2- 4 класів працівниками музею історії та етнографії греків Пріазов’я було проведено цікавий захід: мандрівка «Моя квітуча Україна». Учні не були сторонніми спостерігачами, а взяли активну участь: вони співали, відповідалі на запитання і виконували інтерактивні вправи для розуміння поняття «соборність».