
Шановні батьки учнів 1-4 класів!
Серед активів батьківських комітетів 1-4 класів 22.11.2018 року було проведено роз’яснювальну бесіду стосовно впровадження правил харчування дітей с 01 січня 2019 року.
З метою поліпшення якості і калорійності харчування запропоновано систему співучасті міського бюджету та батьків 50х50. Згідно рішення міської ради з бюджету на добу кожній дитині буде виділено 11 грн.50 коп. + 11 грн.50 коп. – батьківська плата через централізовану бухгалтерію департаменту освіти. У разі відсутності учня на заняттях – проводиться перерахунок в кінці місяця.
![]() | ![]() | ![]() |
---|---|---|
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Читайте на сайті:
Вступ 2022
ЗНО-2022
Акція "16 днів проти насилля"
Тиждень ПДР
150-річчя з дня народження Лесі Українки
Учителі нашої школи - "Найкращі учителі Приазов'я"

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
Сьогодні відзначається Міжнародний день рідної мови - свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня - підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави. Мовне питання досі є дуже актуальним в Україні та викликає безліч суперечок.
26 жовтня 1999 на Генеральної конференції ЮНЕСКО було оголошено про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Для цього було засноване міжнародне свято, що відзначається 21 лютого. Датою свята обрали день протестів у Бангладеші 1952, коли влада жорстоко придушила акцію проти заборони бенгальської мови в країні. З 2000 року День рідної мови щорічно відзначають в Україні.
Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.
Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.
Шануйте і любіть рідну мову, збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! Українська – це мова наших батьків, бабусь і дідусів… Це мова Гідності і код нашої нації!




Заходи до Міжнародного дня рідної мови
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.
Для учнів 5-11 класів пройшли тематичні хвилинки на уроках рідної мови «Рідна мова солов’їна!». Залюбки взяли участь у конкурсах та мовних іграх “Слів у мові мільйон» здобувачі освіти 8-9 класів.
З учнями 5-А класу провели тематичний урок «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу». У цей день школярі відчули себе творчими особистостями і вкотре переконалися, що українська мова – це не лише правила та складні домашні завдання, українська мова – це цікаво!
Учні 6-А класу підготували міні-презентації, малюнки, плакати, повідомлення про особливості своєї рідної мови під єдиним гаслом «Рідна мова – серця мого подих».
Усі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті - шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.
До Дня Героїв Небесної Сотні
З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у школі пройшли заходи:
-
лінійка – реквієм «Пам’ять єднає»,
-
акція “Ангели майдану”; експрес-хвилинки «Небесна сотня: пам’ятаємо»,
-
перегляд відео за темою "Їх назвали небесною сотнею", виставка в бібліотеці «Нескорені».
Проведення таких заходів дає змогу кожному підлітку усвідомити наскільки страшними були події того часу, збагатити свої знання про ті буремні дні, про Євромайдан та його причини, про Героїв Небесної Сотні.





20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.
Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.


Щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначатимуть нове державне свято — День єднання.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», яким 16 лютого 2022 року проголошено Днем єднання українців.
Україна – це вічність, не тільки сьогоднішня, але передусім майбутня й минула.
Я. Стецько
Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами".
І. Багряний
Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів.
І. Франко.
Вітаємо!!!
Воловікову Анастасію, ученицю 11Б класу СШ №40, яка виборола ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади
з англійської мови
учитель Бурак Тетяна Петрівна

Кожного року історія все далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни, війни, яка тривала десять років, і принесла смерть тисячам українських родин.
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 33-я річниця виведення військ з Афганістану.
Відзначення цієї дати свідчить про глибоку повагу українського суспільства до людей, яким довелося в мирні повоєнні роки виконувати нелегкий інтернаціональний обов’язок в «гарячих точках».

14 лютого – Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки.
Зимова пора найбагатша на свята. Незабаром, на вас чекає чудове свято - одне з найкращих, яке придумало людство. 14 лютого – Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки. Історія свята розпочалася з маленької традиції в родині американського книжкового блогера Еммі Бродмур, де на День усіх закоханих дарували одне одному та дітям книги.
Якось син блогерки запитав, чому немає такого особливого дня на рік, коли люди дарують книжки усім навколо. Еммі сподобався задум, саме тому, вона вирішила відзначити черговий День святого Валентина, подарувавши книги не лише синові, а й бідним дітям, які не мають можливості придбати власні. Водночас блогерка поділилася ідеєю акції з читачами, після чого традиція почала стрімко розвиватися, а цю ініціативу підхопили активісти по всьому світові.
"Коли ще ділитися своєю любов'ю до книг, як не в день, який є синонімом кохання", — написала у своєму заклику до спільноти читачів Емма Перрі.
Дуже швидко, питання маленької дитини та активна позиція Еммі Бродмур були підхоплені мільйонами людей, що й сприяло становленню цього свята як Міжнародного дня книгодарування.
За 10 років Міжнародний день дарування книг перетворився на глобальну акцію: його відзначають книголюби з США, Великобританії, Австралії, Канади, ПАР, Франції, Індії, Ірландії, Японії, Нової Зеландії, Філіппін, Туреччини, Сінгапуру, Німеччини, Нігерії, Нікарагуа, Бразилії, Єгипту, Польщі, Греції, Португалії, Мексики, Македонії, Угорщини, Ізраїлю, Китаю, Болгарії, Пуерто-Ріко та звісно з України також.
В цей день дарують книги насамперед дітям, а також тим, чиї можливості доступу до читання книг з різних причин є обмеженими. Проте, не лише діти люблять читати. На щастя, дуже багато дорослих розуміють і цінують книгу як предмет не лише матеріальної, а насамперед духовної цінності, цінують ті почуття та емоції, які дарує читачеві автор. Діти, своєю чергою, навчаються добра, дружби, взаємодопомоги, любові до ближнього, почуття співпереживання та багато того, що допомагає дитині стати людиною.
Відсвяткувати Міжнародний день дарування книг доволі просто. Особливо якщо ти сам закоханий у книгу та готовий із любов’ю подарувати книжку близькій та коханій людині.
Ось найпоширеніші способи відзначити свято книгодарування:
Презентувати персональні книжкові подарунки близьким – своїй половинці, коханій, друзям, рідним чи колегам.
1. Подарувати книги дітям, які на них потребують. А ще краще не просто подарувати, а й розповісти, чим ця книга важлива для вас та для них.
2. Ініціювати благодійну акцію та презентувати книги у бібліотеку, притулок чи будь-яку організацію, яка передає книги тим, кому вони найпотрібніші.
3. Можна просто подарувати цікаве видання незнайомому перехожому.Чи залишають її у поштовий скриньці суворому сусідові, нехай посміхнеться.
4. Ви можете навіть влаштувати глобальний челлендж, поширивши книги по всьому світу, залишивши на обкладинці наліпку з інструкціями та правилами розповсюдження книги після того, як її прочитають.
Які саме видання обрати спитаєте ви мене? Насправді чарівних, добрих, повчальних, захопливих книг так багато у світі! Вибір шалений! Але головне – подарувати з книгою тепло, ніжність, увагу. Інколи людям не вистачає слів, аби виразити свої почуття, а книга скаже набагато більше, ніж банальна валентинка.
Взагалі, найважливішою метою Міжнародного дня книгодарування є яскраві емоції, радість в очах та широка посмішка. Будьте щирі. Цей подарунок має стати приємним спогадом для всіх. Тож робіть це із душею. Даруючи книги, ви, напевно, відчуєте себе добрим чарівником, який зцілює серця. Разом із книгою ви даруєте світло. Людина обов'язково буде вдячна, а такі емоції роблять світ кращім.
Не забувайте поділитися доброю традицією із друзями. В Україні це свято поки що не має великого розголосу. Але з вашою допомогою воно має великі шанси на популярність! Даруйте книги з любов’ю та нехай 14 лютого, звичайний зимовий день, перетвориться для вас на добру традицію – дарувати книжки, бо книжки - то любов!

День безпечного Інтернету
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.
День безпечного Інтернету в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. Важливість питання безпечного Інтернету зумовлена тим, що сучасна людина не уявляє свого життя без глобальної
мережі, оскільки вона дає багато інформації й можливостей. Молоде покоління не завжди усвідомлює, що може чекати на них у віртуальному
просторі. Слід пам’ятати: Інтернет – це частина твого життя. Зроби його безпечним!

В Донецькій області знаходяться 2 водно-болотних угіддя міжнародного значення: «Затока Білосарайська та коса Білосарайська» (площа 2000 га, Мангушський район) та «Затока Крива та коса Крива» (площа 1400 га, Новоазовський район), які розташовані на узбережжі Азовського моря в межах національного природного парку «Меотида».
Пам’ятка
Як зменшити використання та забруднення водних ресурсів?
1. Заощаджуйте воду. Чим більші світові запаси чистої прісної води, тим вищими є шанси на те, що забруднення водних ресурсів не стане критичним для людства.
2. Завжди ремонтуйте крани, що течуть. Несправний кран за добу може «накапати» від 30 до 200 л чистої води. Крани потрібно щільно закривати.
3. Під час чищення зубів закривайте крани, для цього вистачить однієї склянки води.
4. Купуйте лише економічну сантехніку.
5. Використовуйте посудомийну та пральну машини лише у разі повного завантаження.
6. Під час миття посуду не тримайте кран весь час відкритим. Уникайте нераціонального використання води.
7. Приймайте душ замість ванни. Цим самим ви зменшите використання води у 5–7 разів, краще використовувати економічний розсіювач з найменшим діаметром отвору.
8. Не розморожуйте продукти під проточною водою з крану.
9. Не виливайте токсичну побутову хімію (розчинники, очисники) і непотрібні лікарські препарати в каналізацію.
10. Не змивайте в каналізацію такі відходи, як залишки їжі, грубі матеріали, які можуть порушити процес роботи водоочисних споруд.
11. Намагайтеся купувати безпечну побутову хімію. Зокрема, шампуні і пральні порошки містять поверхнево-активні речовини, які разом з використаною водою потрапляють у ґрунтові води, істотно порушуючи екобаланс водойм.
12. Не використовуйте токсичні добрива в саду. На ринку представлено безліч нешкідливих органічних добрив, які не завдають шкоди довкіллю.
13. Не розкидайте сміття навколо річок та озер, не викидайте пластикові пакети та інші відходи у воду.
14. Намагайтеся мити машину на спеціалізованих мийках, де застосовують технологію багаторазового використання води.
15. Якщо ви помітили великі перевитрати води в громадському місці (прорвало трубу, протікає водогін), намагайтеся знайти і попередити комунальні служби, відповідальні за цю ділянку.

Бій під Крутами
28 січня серед здобувачів освіти 10-11 класів пройшов урок історичної пам‘яті. Під час цього заходу учні згадали події 29 січня 1918р.
Близько 300 юнаків (національно свідома учнівська та студентська молодь) під загальним командуванням сотника Аврекія Гончаренка стали на захист української справи. Вони вступили в нерівний бій із набагато чисельнішими більшовицькими загонами.
Учні 10-11 класів вшанували пам‘ять загиблих під Крутами.









Інтелектуальна гра ,,Моя країна - Україна‘‘
26 січня здобувачі освіти 11-Б класу: Марія Безчасна, Дар’я Брежнєва, Аліна Верещак, Анастасія Воловікова, і учні 9-А: Данило Терзіян і Софія Зайцева, під керівництвом вчителя історії Сєверіни Світлани Віталієвни взяли участь в інтелектуальній грі ,,Моя країна - Україна‘‘. Захід проводився у Донецькому державному університеті внутрішніх справ. Головною темою гри були правові норми України. Організатори професійно віднеслися до створення заходу, створили дружню і веселу атмосферу, що посприяло вивченню учнями нашої школи нової юридичної термінологїї. Також здобувачі освіти отримали унікальну можливість поспілкуватися зі студентами 1-го курсу, які пожвавили інтерес учнів 40-ї школи до подальшого здобуття знань.
Як результат наша команда здобула почесне 1-е місце і отримала багато приємних вражень.









Всіх зі святом! Сьогодні,як ніколи, нам необхідне розуміння того, що в свій час для майбутніх поколінь робили наші пращури. Ми повинні не тільки пам'ятати ті історичні події, але й зміцнювати кожного дня нашу державність задля майбутнього! Сила нашого народу в загальній єдності!



Учні спеціалізованої школи № 40 відзначили свято до Дня Соборності України урочисто та патріотично. Для школярів 1-5 класів було проведено флешмоб "Одна єдина Соборна Україна".
Для учнів 10-а класу Окремий Загін Спеціального Призначення "Азов" провів тематичний урок націанально-патріотичного спрямування "Єднання заради незалежності".
Для учнів 10-11 класів були організовані спортивні змагання з волейболу "Спортивна молодь України".
Під час проведення цього свята учні відчули дух свободи, дружби і гордості за свою Державу.
21 січня 2022 року, в Лівобережному будинку дитячої та юнацької творчості відбувся пізнавальний квест до Дня Соборності України. Збірна команда учнів 8-9 класів Маріупольської спеціалізованої школи №40 посіла почесне ІІ місце. Наші учні показали злагоджену роботу в команді та високі знання історії нашої країни.
Пишаємось кожним!!!




Телеміст Поетичний віночок
«Єднає нас свята земля і наше рідне слово»
Наша держава Україна має багате і славне минуле, а її історія сягає в глибину століть. Та довгий час вона була роз’єднана і не мала своєї державності. Довічним прагненням нашого народу було створення могутньої країни – вільної, незалежної України. Першим кроком до здійснення цієї мрії стало проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР.
В цей день українці, як ніколи, прагнуть з’єднатися і відчути себе одним цілим.
Об’єднатись і відчути себе частинкою української родини змогли читачі Донецької обласної бібліотеки для дітей, учні 3-А класу СШ № 40 ім. Є . Миська, і читачі Львівської SMART-бібліотеки. Під час поетичного віночка «Єднає нас свята земля і наше рідне слово», який проходив в рамках Соціокультурного проєкту «Схід – Захід онлайн», діти мали змогу поспілкуватись зі своїми однолітками. Маленькі читачі говорити про те, що нас об’єднує, про рідну мову, звичаї, традиції. Натхненно дітлахи читали вірші місцевих авторів, розповідали про свій край, співали народні пісні А потім зробили ланцюг єдності, який символізує собою неділимість нашої прекрасної країни.




Вітаємо
творчих учнів Маріупольської спеціалізованої школи №40 з перемогою в міському конкурсі-виставці з декоративно-ужиткової творчості та образотворчого мистецтва!
Пишаємось своїми учнями!


Вітаємо!!!
У січні 2022 року пройшов міський етап Всеукраїнської виставки-конкурсу
"Український сувенір".
Стьоганцеву Вероніку - 4 клас (Диплом І ступеня, керівник Назюта З.І.), Іванову Катерину -10 клас (Диплом ІІ ступеня, керівник Голуб Т.В.)
Бажаємо творчого натхнення та подальших перемог!


Вітаємо!
Юрочко Марія, учениця 11-а класу СШ №40, зайняла ІІ місце в обласній природоохоронній акції "Стоп, сміття" у номінації "Відеорепортаж".

Щиро вітаємо переможців та учасників
Всеукраїнського Конкурсу - захисту
науково-дослідницьких робіт учнів – членів
Малої академії наук України та їх керівників.
ІІ місце Безчасна Марія, секція прикладна математика, керівник Мерзлякова Вікторія Олександрівна
ІІ місце Кретова Катерина, секція охорона довкілля та раціональне природокористування, керівник Шарапа Ірина Миколаївна
ІІІ місце Праслова Єлизавета, секція мистецтвознавство, керівник Козирєва Маріанна Валентинівна.
Бажаємо подальших перемог!!!

Тиждень безпеки життєдіяльності
Незабаром новорічні свята, які принесуть в кожний дім радість та надії, кращі зміни в житті.
Щоб свято не затьмарило лихо пожежі, а ще гірше втрата близької людини, необхідно дотримуватись правил безпеки.
З метою попередження нещасних випадків з дітьми під час новорічних свят та зимових канікул у школі проходить Тиждень безпеки життєдіяльності.
Класні керівники проводять роз’яснювальну роботу серед учнів щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму, дотримання правил поведінки на льоду, біля ялинок, протипожежної безпеки, випадків травматизму побутового характеру.
Шановні учні! Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності!
Пам'ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.
Свято запам'ятається надовго, якщо воно пройде без проблем.
А подбати про це повинні Ви самі.


Узимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається з 19 грудня, коли відзначається День Святого Миколая.
Напередодні діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая.
Це довгоочікуваний день року, адже невідомо, що на тебе чекає – подарунок, а чи може різочка?! Слухняних діток під подушкою чекають гостинці, а от бешкетникам варто задуматися про свою поведінку та чекати в подарунок тільки різочку.
Завітав Святий Миколай до малят і нашої школи.

День Святого Миколая – особливе свято. Усі його чекають з нетерпінням, щоб попросити здійснення своїх найзаповітніших мрій, бо кожен знає, що він все своє життя був добродієм для християн, отож, і сьогодні, він може подати нам руку в біді, або в радощах. Особливо з нетерпінням чекають цього дня діти, бо для них, насамперед – це свято веселощів та подарунків.
До Дня Святого Миколая учні 1- 4класів склали листи про свої добрі вчинки та поклали їх до Скриньки Добрих Справ.






Вітаємо
переможців Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва
"Мистецькі фантазії" учениць 4-А класу
Мороз Катерину та Швед Валерію.
Керівник Гриченко Галина Іванівна.


Вітаємо!
16 грудня на засіданні студентського наукового товариства Маріупольського державного університету "Соціологічний коворкінг" відбулося нагородження учениці 11-А класу Паскевич Вікторії, яка під керівництвом учителя української мови та літератури Кучугури Наталії Іванівни брала участь у конкурсі на краще написання есе з соціальної тематики і стала переможницею.


Вітаємо!
Переможців ІІ (міського) етапу
Всеукраїнської учнівської олімпіади.
З англійської мови
Кузнецова Єгора (8 клас) ІІІ місце
Учитель: Аювджи Н.А.
Крутікова Єфима (10 клас) ІІ місце
Важинську Софію (10 клас) ІІІ місце
Учитель: Галкіна І.М.
Воловікову Анастасію (11 клас) ІІ місце
Безчасну Марію (11 клас) ІІІ місце
Учитель: Бурак Т.П.

6 грудня
Політичний, економічний, духовний розвиток будь-якої країни можливий лише за умови гарантування її державного суверенітету, політичної незалежності, збереження територіальної цілісності та недоторканності кордонів.
Гарантом національної безпеки України виступають боєздатні Збройні Сили.
Проголосивши 24 серпня 1991 року свою незалежність, Україна прагне жити в мирі та дружбі з усіма державами світу. Однак, не виключена можливість виникнення воєнних конфліктів, тому 6 грудня 1991 р. верховна Рада прийняла постанову про створення Збройних Сил. А з 1993 року цей день офіційно вважають Днем Збройних Сил України.
День Збройних сил України - це свято мужності, сили, впевненості, надійності, міцності, шляхетності, вірності, тобто тих якостей, які асоціюються у нас зі справжніми чоловіками.
Це свято сильної, відкритої , безкорисної і непідкупної дружби, яка проходить перевірку небезпекою і ризиком. І разом з тим – це свято всіх нас, бо всі ми, українці, є причетними до наших збройних сил. Адже всі ми не лише любимо Вітчизну, а й пишаємося нею, отже, вважаємо себе зобов’язаними її захищати.
Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може.
Тому це святий обов'язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами.
У Конституції України сказано, що служба в Збройних силах України, захист Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності - почесний обов'язок кожного молодого громадянина. Виконуючи цей почесний обов'язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими 1988 року. З того часу минуло більше 30 років, але проблема боротьби з поширенням ВІЛ інфекції/СНІДу залишається досить актуальною для багатьох країн світу.
Ми сподіваємося, що одного разу можна буде сказати:
«Зі СНІДом покінчено!»



Вітаємо!
Переможців ІІ (міського) етапу
Всеукраїнської учнівської олімпіади.
З ІКТ
Грабовецького Олексія (8 клас)
І місце
Крутікова Єфима (10 клас)
ІІІ місце
Учитель: Грабовецька Н.М.
З географії Бутова Микиту (10 клас)
ІІ місце
Учитель: Безвербна Ю.А.
З історії Терзіяна Данила (9 клас)
ІІІ місце
Учитель: Сєверіна С.В.

27.11.2021 РОКУ –
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ
У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів в Україні.
Наймасштабніший з них був голодомор 1932-1933 років.
Щорічний День пам’яті жертв Голодомору 1932‒1933 років відзначатиметься у суботу, 27 листопада.
27 листопада о 16.00 в межах Всеукраїнської акції «Збережи пам’ять» українці запалюють свічки та ставлять їх на підвіконня у своїх домівках.
Увага!
Instagram конкурс «Разом проти насильства!»
Шановні здобувачі освіти!
Пропонуємо долучитися до Instagram конкурсу «Разом проти насильства!»
Умови:
"В період з 25 листопада по 5 грудня зроби пост в Instagram з тематичним фото проти домашнього насильства, в якому поділись своєю думкою про це явище. Розвінчай один з багатьох міфів на цю тему, зруйнуй один або декілька стереотипів, розкажи чому на твою думку не варто мовчати про це або де знайти сили аби вирватись з кола насильства.
Підпишись на нашу сторінку Донецький державний університет внутрішніх справ та сторінки наших партнерів:
UNDP undpukraine
EUAM euam_ukraine
UNFPA unfpa_ukraine
UN WOMEN unwomen
HeForSHE heforshe_ukraine
ГО «Рада жінок Донеччини» rada.zhinok.donechchyny
Маріупольська міська рада mariupolrada
Відміть в своєму пості ДонДУВС та 3х друзів
Отримуй БЕЗЛІЧ подарунків від партнерів конкурсу!"
Головний приз - СМАРТФОН
Результати конкурсу будуть оголошені 9 грудня на офіційній сторінці Instagram ДонДУВС (donduvs)
Мета конкурсу: формування в суспільстві нульової толерантності до домашнього насильства, подолання страху осуду та сорому в свідомості тих, хто страждає від цього явища, підтримка на шляху виходу з кола насильства.
Цільова аудиторія конкурсу: молодь всієї України.
Конкурс приурочено до щорічної Глобальної ініціативи «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».
Конкурс організовано Донецьким державним університетом внутрішніх справ у партнерстві з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, Консультативною місією ЄС, Маріупольською міською радою, ГО «Рада жінок Донеччини», ООН Жінки та Фондом народонаселення ООН за фінансової підтримки Європейського Союзу.
#ПрямуємоРазом #UNRPP #donduvs
