logo-v3.png
Снимок 1.PNG

Шановні батьки учнів 1-4 класів! 

      Серед активів батьківських комітетів 1-4 класів 22.11.2018 року було проведено роз’яснювальну бесіду стосовно впровадження правил харчування дітей с 01 січня 2019 року.

      З метою поліпшення якості і калорійності харчування запропоновано систему співучасті міського бюджету та батьків 50х50. Згідно рішення міської ради з бюджету на добу кожній дитині буде виділено 11 грн.50 коп. + 11 грн.50 коп. – батьківська плата через централізовану бухгалтерію департаменту освіти. У разі відсутності учня на заняттях – проводиться перерахунок в кінці місяця.

     

памятка как защититься от кори.jpg
Дитяча гаряча лінія.PNG
КОНСТИТУЦИЯ.PNG

Згідно з Указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, з метою   всенародного   вшанування  пам'яті  синів  і  дочок українського народу,  полеглих   під   час   Другої світової війни, 22 червня щорічно відзначається як  День  скорботи  і  вшанування  пам'яті  жертв  війни  в Україні.

Цього дня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина та її союзники атакували радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова частина Другої світової війни. Її бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Залежність обох воюючих сторін від українського економічного, сировинного потенціалу зумовила вкрай безкомпромісний, гранично-кривавий характер бойових дій на нашій території. Загалом протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців. Через це Україна зазнала великих людських і матеріальних втрат. Зокрема, на її території загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, із них цивільного населення  –    близько 5 млн. жінок, старих, дітей. 2,2 мільйона українців було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини. 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Великих людських втрат зазнав за часи Другої світової війни Донецький регіон. За переписом 1939 року на території нашої області мешкало 3,1 млн осіб. На 1 грудня 1943 року населення становило близько 1,577 млн. мешканців. тобто скоротилося на 1,5 млн. осіб.

Зокрема, за часи нацистської окупації на території Донецької області функціонувало 47 таборів радянської військовополонених. Через погані умови утримання смертність серед військовополонених була надзвичайно високою.

Протягом 1941-1942 років було знищено 25 133 осіб – більше третини довоєнної чисельності мешканців Донеччини єврейської національності.

Під час Другої світовой війни остарбайтерами стали понад  252 239 донеччан, або 8% від населення області у 1939 році.

 

Тому цього дня 22 червня вшануймо пам’ять всіх, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні!

Педагогічний колектив Маріупольської спеціалізованої школи №40 вітає учнів та батьків зі святом Останього дзвоника!

   Життя мінливе й непередбачуване. Сталося так, що нинішній навчальний рік  ми завершуємо на відстані.        

  У теперішній час нелегко було всім: і вчителям, і батькам, і дітям. Хочемо подякувати батькам, які докладали багато зусиль, щоб наше дистанційне навчання було командною співпрацею. Зараз ми маємо програму мінімум - це зберегти наше здоров'я і здоров'я наших дітей. Щоб по завершенні карантину з великою радістю і в повному складі зустрітися в школі Першого вересня 2020 року.  

    

    Шкільна історія сьогодні завершується для наших випускників! Час прощатися з дитинством.  Останній дзвоник - це  довгоочікуваний  фініш  перед  новим,  найвідповідальнішим  стартом  у  велике,  самостійне  та  цікаве  життя, сповненого новими можливостями і перспективами. Бажаємо нашим випускникам щасливої долі та здійснення найзаповітніших мрій. Переконані, що ви виправдаєте надії батьків і вчителів- виберете правильний шлях, повністю розкриєте свій творчий потенціал.

І пам’ятайте, що ваші вчителі дуже сумують за вами і люблять вас!

Як дуже швидко виросли ви, діти,
Дорослі стали й самостійні всі.
То ж хочеться сміятися й радіти —
Сьогодні ви у весняній красі.
Бо юність ваша — це пора цвітіння,
Як і весна, що цвітом виграє.
У вас тепер високі є стремління,
Сміливість, мрія і натхнення є.
То ж перед вами стеляться дороги,
Лиш крок один і будете іти
Упевнено й завжди до перемоги,
До мрії і до власної мети.
Ідіть сміливо! Хай усе вдається,
Хай сонце усміхається в путі.
А серденько ніколи не здається
Й душа хай не збідніє у житті,
А лиш любов’ю виповниться щиро,
В ній стане більше сонця і тепла.
Бажаємо здоров’я, щастя, миру
І доля щоб прихильною була.

22 травня 2020 року - Міжнародний день біологічного різноманіття

  «Біорізноманіття» - це різноманітність живих організмів з усіх джерел, включаючи, серед іншого, наземні, морські та інші водні екосистеми і екологічні комплекси, частиною яких вони є, різноманіття екосистем.

  Організація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем ​​біологічного різноманіття для підвищення розуміння та обізнаності людства з питання біорізноманіття. Цю дату було обрано адже 22 травня 1992 року відбулося прийняття тексту Конвенції про біологічне різноманіття.

  Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції.

Цьогорічною темою є  гасло «Наші рішення - в природі».

 В реаліях коли глобальне співтовариство вимушене переглянути своє відношення до навколишнього природного середовища, одне є зрозумілим: незважаючи на всі наші технологічні досягнення, ми повністю залежні від здорових і різноманітних екосистем для забезпечення себе водою, продуктами харчування, медикаментами, одягом, паливом, енергією та, зрештою, притулком. Гасло «Наші рішення - в природі» підкреслює надію, солідарність та важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови майбутнього життя у гармонії з природою.

 2020 рік - це рік випробувань, роздумів, можливостей та рішень. Від кожного з нас очікується, що ми будемо «будуватись краще», використовуючи цей час для підвищення стійкості націй та громад, коли ми одужаємо від пандемії. 2020 рік - це рік, коли, як ніколи, світ може сигналізувати про сильну волю до глобальних дій, які «згорнуть криву» втрати біорізноманіття на користь людям та всьому життю на Землі.

Вітаємо!

     Шарапу Ірину Миколаївну за зайняте ІІІ місце в конкурсі "Стале споживання для учнівської молоді в номінації "Педагогічний працівник".

   Конкурс проводив громадський союз «Зелений центр Метінвест» в партнерстві з всеукраїнською громадською організацією «Жива планета».

         Метою Конкурсу є формування в учнів культури споживання, орієнтованої на здоровий спосіб життя, раціональне поводження з ресурсами і дбайливе ставлення до довкілля.

        Основними завданнями Конкурсу є впровадження практичних завдань для учнів 5-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів на тему сталого споживання, як елемент наскрізної змістовної лінії освіти «Екологічна безпека та сталий розвиток».

          До участі в Конкурсі запрошується педагогічні працівники, учні та учнівські команди.

Протягом зимових канікул я готувала розробки практичних завдань для 7 класу. Назва моєї конкурсної роботи «Розробка прикладів завдань для 3 компонентів теми «Стале споживання».

    Підтримали мою участь  в конкурсі учні 7А класу. Я їм за це дякую. Погляньте які вони розумні, зацікавлені, активні. Це в майбутньому - мої дослідники.

    Ми брали участь в конкурсі в двох номінаціях. Учні 10 Б класу Лунга Марина та Мангадаш  Софія виставляли групову роботу «Дослідження в супермаркеті». Я дякую дівчатам за проведене дослідження за  дуже короткий проміжок часу. З такими партнерами можна йти «в розвідку».

 14 травня в МНКЦ відбулось нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу.

Шарапа І.М.

УВАГА! Корисні поради у відео

"Енергетика очима дітей!" 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всесвітній день охорони праці

    Щороку у Всесвітній день охорони праці 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці, відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 №685/2006.

Темою Всесвітнього дня охорони праці у 2020 році стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги коронавірусної інфекції COVID-19- «Безпека та здоров’я на роботі - можуть врятувати життя».

  Ціль заходів до Всесвітнього дня охорони праці - забезпечення ефективної реалізації прав всіх працівників на безпечні та здорові умови праці.

 Однак у зв’язку із введенням карантину та призупиненням освітнього процесу проведення заходів обмежено. Тому департамент освіти міської ради пропонує ознайомити учасників освітнього процесу із текстом звернення Організаційного комітету, розмістити його на сайтах закладів та у куточках з охорони праці та інших інформаційних дошках.

  Також при проведенні уроків, в межах дистанційного навчання пропонуємо використовувати дані матеріали.

Рекомендуємо під час організації відзначення Дня охорони праці використовувати підготовлений Міжнародною організацією праці Контрольний перелік заходів, що є важливим елементом профілактики і пом’якшення наслідків поширення коронавірусної інфекції на робочому місці, звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2020 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні та постер до Дня охорони праці, що доступні за посиланнями:

http://dsp.gov.ua/wp-content/uploads/2020/04/zvernennja_z_nahody_dnja_ohorony_praci.pdf 

http://dsp.gov.ua/wp-content/uploads/2020/04/poster_do_dnja_ohorony_praci.pdf

http://dsp.gov.ua/wp-content/uploads/2020/04/kontrol_nyj_perelik_zahodiv.pdf

 

Департамент освіти Маріупольської міської ради закликає всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження життя та здоров’я працівників освіти.

Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати 

життя!

Цифровой освітній простір

 П'ятниця 13 у МКЦ пройшов насичено та плідно. У рамках проєктної лабораторії "Цифровой освітній простір", модератором якої є Махова Юлія Валеріївна, для учителів, які бажають оволодіти цифровими ресурсами, програмами, технологіями та створювати власні дидактичні розробки, освітній контент, методичні інновації, було проведено семінар. Спікерами даного заходу були учителі інформатики Горбачова Наталя Вікторівна НВК№27 та Грабовецька Наталія Михайлівна СШ№40. Було розглянуто наступні фактори при виборі Інтернет-ресурсів:

 психологічні особливості учнів даного класу;

 мету і результати навчання;

 вибір найбільш ефективних елементів інформаційно-комунікаційних технологій для вирішення конкретних завдань конкретного уроку.

А також запропоновані наступні ресурси: learningapps.org, plickers.com, kahoot.com та інші.

Семінар пройшов творчо і натхненно, в теплій дружній обстановці.

Тренінг учителів

26 лютого 2020 року на базі Львівського ліцею "Еколенд" розпочав роботу семінар - тренінг з іншомовної освіти (англійська, німецька та польська мови). З презентації ліцею та кафедри іноземних мов.

Вітаємо!

 Ващенко Кристину, яка посіла ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2019/2020 навчальному році.

 

Вітаємо!

   Команда #0024 КЗ "Маріупольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 40 імені Миська Є.М." отримала подарунки за зайняте 1 місце у Донецькій області серед учасників Хештег-Марафону #SpeakUpUkraine. Щиро дякуємо за подарунки!!!
   Особлива подяка організаторам, які на всі 100% показали нам всім, що безпека - це реально цікаво та круто!!!

 

Вітаємо!

 Вітаємо команду учнів 8-Б класу Маріупольської спеціалізованої школи 40 імені Миська Є.М., яка здобула ПЕРЕМОГУ у квест-грі, присвяченої Дню Соборності України. Діти показали навики командної гри, креативність та знання історії нашої країни. Наші слова вдячності організаторам - методистам Лівобережного будинку Дитячої та Юнацької творчості.

Мінна безпека

 14.01.2020 для учителів та техперсоналу СШ№40 представники гуманітарної організації HALO Trust провели заняття з мінної безпеки.   Вони також розповіли, що основними напрямками діяльності організації є обстеження, маркування та очищення територій, де є вибухонебезпечні предмети; здійснення навчання протимінної діяльності місцевих жителів; і інформування населення ризикам, які несуть міни і боєприпаси, які не розірвалися.

Насильство в сім’ї як соціальна проблема

  Сьогодні дуже часто ми чуємо про те, що насильства в сім’ї не повинно бути. Проте також часто ми чуємо про випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Найстрашніше те, що рамки домашнього насильства виходять за межі дому – і поширюють їх діти, які потерпають від насильства в сім’ї, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків.

 В Україні проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу тема насильства у родині стали предметом публічного обговорення. Для того, щоб перемогти реальне зло, його треба зазнати, відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення. Саме тому учителі СШ№40 запросили офіцерів поліції для обговорення цієї теми та розробки алгоритму дій при зіткненні з ознаками домашнього насилля.

Майстер-клас

  У Маріупольській спеціалізованій школі №40 учителем інформатики Грабовецькою Н.М. був проведений майстер-клас з теми «Організація роботи з обдарованими дітьми на уроках інформатики та позаурочний час».

Метою цього заходу було:

•  розглянути нові форми та методи роботи з обдарованими дітьми  (експрес-тренінг, коучинг);

•  показати практичне застосування проєктного методу;

• ознайомити з можливостями програмного комплексу Arduino. 

   Участь в цьому заході прийняли учителі інформатики з різних шкіл міста, які цікавляться програмуванням та сучасними технологіями. Почався майстер –клас з доповіді – захисту власного проєкту переможців всеукраїнського конкурсу «Володарі Скретч» Журби Таісії та Радецької Аліни. Потім учителі під керівництвом Грабовецької Н.М. виконали всі задачі - зібрали схеми, запрограмували мікроконтролер, змінили програму, яка реалізовувала світлові ефекти на світлодіоді. Всі учасники виразили зацікавленість у подальшому проведені подібних майстер-класів.

Світло різдвяних свят

Різдво, Новий Рік – найчарівніші, найвеселіші, найулюбленіші свята дорослих і дітей. З нетерпінням чекають ці свята і старанно готуються до них і читачі Донецької обласної бібліотеки для дітей, учні 4-х класів СШ № 40 ім. Є. Миська. Під час народознавчого калейдоскопу «Світло різдвяних свят» маленькі читачі послухали легенду про народження Ісуса Христа, відповіли на запитання вікторини «Новорічна іграшка» та дізнались хто виконує новорічні бажання в різних країнах. Різдво і Новий рік – це родинні свята. В кожній сім'ї свої традиції, але неодмінно в кожній хаті на свято засяє вогнями новорічна ялинка. Вона може бути справжня, може бути штучна, а може бути зроблена власноруч. Тож маленькі читайлики з завзяттям і з задоволенням змайстрували пречудові новорічні символи, які будуть створювати їм святковий настрій.

Сніжний літопис новорічних традицій

Для мільйонів людей новорічні свята - це час, який вони проводять разом з сім'єю та близькими людьми. З нетерпінням, надіями та сподіваннями чекають на новорічні свята дорослі і діти. Адже зима - це найчарівніший час року, коли людство поринає в атмосферу дива з запахом мандарин, смаком узвару, куті і очікуваннями приємних змін у новому році. Щоб ознайомити молодь з традиціями святкування новорічних свят, бібліотекарі відділу розвитку підліткового читання Донецької обласної бібліотеки для дітей, учням 6-х класів СШ №40 ім. Є. Миська, провели новорічний серпантин «Сніжний літопис новорічних традицій». Під час заходу підлітки не лише дізналися про святкування Нового року в інших країнах світу, але й брали участь в різних конкурсах, вікторинах. Багато країн, багато традицій, але усіх об'єднує віра в казку та здійснення мрій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Телеміст "Схід – Захід"

Телеміст "Схід – Захід": дитячий конструктив, позитив і креатив. Зустріч 2. Наші свята» був приурочений до Дня Святого Миколая. Дітлахи розповідали багато цікавинок про це дивовижне свято, танцювали, співали колядки та зробили спільне фото. Це свято – дивне, чарівне, воно дарує очікування щастя і надію на краще. Діти побажали один одному миру, здоров'я та успіхів і записали свої побажання на крилах маленьких янголів.

Інтернет-урок

11 грудня 2019 року о 10:00 Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка в межах Всеукраїнського тижня права провів Інтернет-урок права  «Молодіжна правнича платформа – впевнена позиція на юридичному полі»  у форматі веб-конференції. У нашій школі у цьому заході взяли участь учні 10-А та 10-Б класів, фасилітаторами виступили учителі Сєверіна С.В. та Грабовецька Н.М.

                6 грудня – день Збройних сил України      

   В Україні традиційно відзначають два свята, присвячених захисникам країни – день Збройних сил України та День захисника України.

        6 грудня – свято для всіх людей військової справи, доблесті та честі. Цей день присвячений всім військовослужбовцям, які служать або раніше служили в українській армії. Сама на армію, згідно з Конституцією України, покладаються завдання з оборони країни, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості.

        До цього свята у школі для учнів 9-11 класів було проведено зустріч з представниками Маріупольського об’єднаного військового комісаріату.

 

День Гідності і Свободи

21 листопада в нашій школі пройшов урочистий захід на честь відзначення Дня Гідності і Свободи в Україні.

Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і революція 2013 року - Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.

                    

Я пишаюсь тобою, мій рідний народе,

Бо заради Вкраїни, за гідність й свободу,

Прості люди безстрашно опліч устали,

Проти звірства і хамства влади повстали.

Вони кулі ловили палкими серцями,

І посмертно для інших стали взірцями,

Зупиняти автівки та потяги тілом,

Вголос думку народу сказати посміли!

Українці! Прошу вас, не дайте зламати

Свою гідність і честь, не дайте топтати.

Своє прагнення жити достойно в державі,

В пам’ять тих хто загинув. Вічна їм слава!

     Україна! Ії шлях до незалежності був довгий і тернистий, і сьогодні ще не закінчився процес становлення України серед інших європейських країн. Справжнім патріотом можна назвати тільки того, хто не просто кричить з високих трибун про свою любов до рідної держави, а того, хто прикладає певні зусилля для її розвитку та процвітання.

Ви, молоде покоління, маєте бути справжніми патріотами. Любіть Україну, робіть її сильною, адже саме вам жити у цій країні, і якою вона стане – залежить саме від вас!

22.11.2019 були проведені уроки-пам’яті ''Ніхто не забутий, ніщо не забуте. Пам'ять не стерти роками'' для учнів 9-11 класів у зв’язку з 86-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні, з метою гідного вшанування пам’яті жертв голодомору в Україні.

Уроки пам’яті були проведені під керівництвом Сєверіної Світлани Віталіївни.

Рецепт гарного настрою

15.11.19 р. відбувся спортивний квест « Рецепт гарного настрою» . В ньому прийняли участь : 1а, 3а,3б, 5а,5б,6а,6б класи.

Девіз свята: « Діти повинні жити у мирі краси, ігри, музики, фантазії та творчості.»

Свято провели вчителі фізичної культури і спорту: Флінта О.О., Гронік С.І.

Пишаємося!

Учні КЗ «Маріупольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 40 ім. Є.М Миська» Софія Зайцева та Данило Терзіян, які є членами команди #0024 Хештег-Марафону #SpeakUpUkraine, взяли перше місце у конкурсі «Безпечна країна».

Відеоролик "Флікери", який діти створили для Хештег-Марафону, отримало найвищу відзнаку "Безпечної країни".
Ми бажаємо команді #0024 подальших перемог!

Друзі, дивіться і ставте лайки!

Вітаємо!

11-А клас за зайняте І місце в осінньому міському турнірі інтелектуальної гри

"Що? Де? Коли?"

Вітаємо!

     22 жовтня на базі НВК 27 відбувся напівфінал та фінал Турніру юних біологів. Команда "Ерудит" СШ 40 посіла третє місце! Вітаємо учнів 11 класу! Пишаємося вашими досягненнями.

Заходи до Дня захисника України

Спортивне свято «Естафета мужності» для учнів 9-11 класів.

Концертна програма у пансіонаті для ветеранів війни та праці.

Спортивні змагання  для учнів 3-х класів «Юні козачата».

Шановні колеги! Вітаємо вас з Днем працівника освіти! За покликом серця ми з вами обрали благородну, потрібну, але дуже відповідальну професійну стезю - педагогічну. Вчити дітей - це не просто наша робота, це стиль життя. Адже ми дбаємо про учнів, як про рідних дочок і синів. Бажаю вам, дорогі колеги, незгасимої енергії, квітучого здоров'я, щастя, нових здобутків та перемог! Мрії збуваються!!!

А Птиченко Тетяну Анатоліївну вітаємо з почесною грамотою!

 

Всеукраїнський  День бібліотек

30 вересня – Всеукраїнський  День бібліотек. Це день, коли в нагоді, визначити роль в нашому житті книги і взагалі бібліотеки. В нашій школі  він почався з проведення свята: «Світ чарівних казок», в якому прийняли участь команди 5 – 6 класів. Свято пройшло  пізнавально, цікаво, весело.  Наприкінці, були вручені грамоти й призи самим активним читачам.

Олімпійський рух

   12 вересня 2019 року в спеціалізованій школі №40 відбулася дводенна Олімпійська естафета, присвячена Олімпійського руху, розвитку спорту, пропаганди здорового способу життя. Перший етап естафети пройшов вдало, естафетна паличка передалася учням 3-4 класів.

Кружляє листя, падає до ніг.

І вересень барвистий, усміхається,

І кличе нас,  на рідний  цей поріг.

Новий навчальний рік розпочинається.

 

    02 вересня пролунав Перший дзвінок, який радісно проголосив про початок нового 2019 – 2020 навчального року.

   В цей день наша дружня шкільна родина прийняла  у свої обійми красивих, радісних і схвильованих першачків! Перші вчительки: Замуруєва Ольга Степанівна та  Галушко Ганна Сергіївна.

 

      Першим привітав першокласників директор школи Дужик Богдан Вікторович. А  майбутні випускники, учні 11 – А класу, дали учням наказ: Вчитися старанно, з інтересом та захопленням; Ніде, ні в якому разі не упустити честі рідної школи, свято шанувати її традиції!

 

   За традицією школи було запалєно Вогонь знань, який символізує прагнення до знань,  віру в перемогу,  непохитну волю.

 

Срібний голос шкільного дзвоника об’єднав  сотні  дитячих сердець, які навчаються у нашій рідній школі.

 

Нехай дзвенить — веселий, галасливий!

Хай срібний голос чують звідусіль!

Хай буде рік  шкільний для нас щасливий!

Для цього ми докладемо зусиль.

 

Бажаємо кожному гарних оцінок, нових звершень та блискучих перемог.

Рушаймо разом у край цікавих наук і невичерпних знань. 

З Новим навчальним роком!

ВІТАЄМО! 
Журавльову Ганну (10-а СШ №40) та вчителя математики Птиченко Т.А. з ІІІ місцем на Всеукраїнському етапі МАН у Києві!

Активні діти - успіх школи!

 Наша школа є активним учасником проекту «Відкривай Україну». У проекті приймає участь команда «Формула Успіху» до складу якої входять 10 учнів.Участь в конкурсі учні приймають самостійно і усі рішення щодо реалізації  в руках дітей.На даному етапі учням вдалось ознайомити районне самоврядування з метою нашого проекту, а саме учні зустрілися з  головою Лівобережної районноі адміністрації Очеретиним В.М.

  За його підтримки учні звернулися по допомогу у реалізації проекту до Магери С.В., голови «Зеленого центра Метінвест», з свого боку вони погодилися допомогти у реалізації. Як сказав директор школи: «Ми дуже радіємо тому, що для учнів це не лише участь у конкурсі, а і вирішення важливоі проблеми, значення якої вони розуміють, та роблять впевнені кроки до її реалізаціі». Детальніше 

Вітаємо!

  Наша команда, до складу якої увійшли Журба Таїсія, Бондарчук Дарина, Радецька Аліна (ментор Грабовецька Н.М., учитель інформатики) зайняла 2 місце на всеукраїнському конкурсі з програмування "Володарі Scratch" у категорії "Діти за мир".

   20 квітня 2019 року в Донецькому національному медичному університеті відбулись I Приазовські медико-біологічні читання, в яких прийняли участь учні 9-11 класів різних шкіл та студенти медичного університету. Роботи були представлені в різних напрямах розвитку медицини на сучасному етапі.

           За підсумками конференції в секції «Етичні проблеми медицини» диплом І ступеня здобула учениця 11-А класу Чеботок Анастасія (керівник Шевченко О.А., учитель біології), а в секції «Профілактика захворювань мультифакторіальної природи» диплом ІІ ступеня – учень 9-А класу Сидельников Станіслав (керівник Тарасова Т.В., психолог школи)

        Вітаємо та бажаємо нових перемог!

 ПереКЛАДач 

    ХV конкурс літературних перекладів «ПереКЛАДач» у МДУ для студентів і школярів Маріуполя 20.03.2019

Учні СШ №40 були найактивнішими в місті – подали на конкурс 25 робіт (з них 10 отримали дипломи переможців) у номінаціях «Переклад вірша з англійської мови українською/російською»,  «Переклад вірша з української російською», «Переклад вірша з російської українською»

Дипломи отримали:

 Бурак Т.П., учитель англійської мови, та її учні:

 • Журавльова Ганна, 10А – 1 місце

 • Чорний Ярослав, 9Б – 1 місце

 • Хаджинова Марія, 11А – 2 місце

 • Салехі Кіяна, 10А – 2 місце

 • Безчасна Марія, 8А – 3 місце

 Аювджи Н.А., учитель англійської мови, та її учні:

 • Шпак Катерина, 9А – 2 місце

 • Смотрицька Дар'я, 5А – 2 місце

Краснова О. О., учитель української мови,  учениця якої Козлова Марія, 9А  посіла 1 місце

Васічкіна Н. П., учитель російської мови, учениця якої Попова Катерина, 10А посіла 3 місце

Галкіна І.М., учитель англійської мови, учениця якої Ксенофонтова Марія, 7А, отримала диплом «За творчий підхід до перекладу вірша з англійської мови». Збірник матеріалів конкурсу за посиланням

Участь школи в благодійній акції

   Учні нашої школи приеднались до благодійної акції з спасіння маленької Даринки Романової перерахувавши 1000 гривень коштів, які були отримані від збору макулатури. Всі учні та їх батьки, вчителі та працівники школи бажають скорішого виздоровлення дівчинки.

      Всесвітній день води     

   22 березня у світі відзначають Всесвітній день води. У цей день  є унікальна можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишного середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. Впродовж тижня на уроках біології, екології та географії дітям було нагадано про заходи для розв’язання проблеми забезпечення населення якісною питною водою; важливість збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому.

   За допомогою відеоматеріалів діти ознайомились з проблемою збереження річок України. Тож закликаємо усіх небайдужих до цієї проблеми кожен день вживати заходи з економії прісної води.

«ВОДА - ЦЕ САМЕ ЖИТТЯ, ЯКА НАПОВНЮЄ НАС НЕЗМІННОЮ РАДІСТЮ» (СЕНТ-ЕКЗЮПЕРІ)

                                  Вчитель біології Шевченко О.А.

 

8 березня 

    Напередодні свята 8 березня, старшокласники нашої школи вирішили провести День самоврядування, замінивши наших учителів-жінок, провівши за них уроки. У проведенні такого заходу були залучені учні 9-11 класів. Стажери ретельно готувались: вивчали технології проведення уроків, готували необхідний матеріал, консультувались з учителями - наставниками. Такий вид роботи дає можливість учням самим побувати в ролі вчителя, робить їх більше самостійними і відповідальними, виробити в них навички виступати публічно.

    Велику увагу було приділено урокам у 1-А і 1-Б класах, де вчителі працюють за програмою НУШ (Нова українська школа). Разом з учителями учні-стажери Ткачова Д. (11-А ) та Козлова М. (9-А) проводили в цих класах уроки з англійської мови.

 Хочеться відмітити вміння старшокласників у підготовці до уроків: користуватися відповідною  літературою, поглиблювати свої знання, готувати себе до дорослого життя, уміти орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях.

   Уроки проводились в активній співпраці з учнями. Тут були і дискусійні питання і завдання пошуково-дослідницького характеру, інтерактивні вправи і творчі завдання - усе те, що зробило заняття цікавими й незабутніми.

     Учні школи високо оцінили день самоврядування і відмітили, що такий захід робить ще більш цікавим і захопливим вивчення матеріалу шкільних предметів.

1 березня 2019 року пройшла активна частина акції «Чиста планета» по збору пластика. Учні зібрали 25 кг на загальну суму 187грн. 50 коп. Ці кошти будуть направлені на встановлення у коридорах школи лавок та пуфів для відпочинку під час перерв.

Приєднуйтесь до акції – робіть корисні справи!

Вітаємо!

   Вітаємо Журавльову Ганну з перемогою на обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України! Ганна показала високий рівень знань і навчальних досягнень. Посіла І місце!
   Щира подяка батькам, учителю математики
Птиченко Тетяні Анатоліївні, хто зробив цю перемогу можливою, хто сприяв заохоченню до самостійної освітньої діяльності, розвитку ерудиції та здібностей. Щиро бажаємо Ганні подальших успіхів на Всеукраїнському етапі.

Уроки мужності

28.01.2019 та 29.01.2019 згідно з постановою Верховної Ради України  були проведені класні години до Дня пам'яті жертв Голокосту та уроки мужності до Дня пам'яті Героїв Крут для учнів 6-11 класів. З метою підвищення ефективності позаурочних масових заходів, спрямованих на формування патріотичних почуттів молоді та вшанування історичної пам'яті.

Вітаємо!

Вітаємо переможців щорічного національно-патріотичного конкурсу  «Я – козацького роду!».

Учні 10-го та 11-го класу зайняли призові місця:

Борісевич Софія –І місце

Ященко Олена –ІІ місце

Ткачева Дар’я –ІІ місце

Плінер Владислав –ІІ місце

Головакіна Єлизавета –ІІ місце

Михеїва Анастасія –ІІ місце

Конкурс проводився під керівництвом вчителя вищої кваліфікаційної категорії Сєверіни Світлани Віталіївни.

Вітаємо!

Коткова Олександра та його вчителя Птиченко Тетяну Анатоліївну з перемогою на міській олімпіаді та за зайняте ІІ місце в обласній олімпіаді з математики.

Всі професії важливі, всі професії потрібні

 В рамках проведення загальноміської декади профорієнтації 18 січня в школі пройшли класні години, присвячені цій темі. Учні не тільки дивилися відеоролики і презентації про різноманітність світу професій, а й обговорювали такі питання, як:

 - якими якостями повинні володіти люди тих чи інших професій,
 - які навчальні предмети необхідно знати, щоб бути хорошим фахівцем;  
 - ким би хотіли стати, коли виростуть.     Виконання тесту «Яка сфера діяльності вам підходить?» Дозволило учням 8-х та 10-х класів більш серйозно підійти до питання про визначення свого подальшого професійного вибору.

Вітаємо!

14.01.2019р. учні нашої школи прийняли участь в Стрілецькому турнірі в межах дисячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура-2019», який відбувся на базі Маріупольского спортивно-стрілкового комплексу. Учні виконували стрільбу з пневматичної гвинтівки по мішені з дистанції 10 метрів. Результат команди визначався за сумою балів усіх членів команди. Наша команда отримала найвищий бал 246 і зайняла перше місце серед лівобережних шкіл.

Склад команди

 1. Козлова Марія 9-А клас;

 2. Козлов Микита 9-А клас;

 3. Флінта Максим 9-А клас;

 4. Дернова Катерина 9-А клас;

 5. Рязанцев Іван 10-А клас;

 6. Другов Данил 10-а клас.

Вітаємо команду з перемогою!

  Дива трапляються там, де в них вірять

  Учні спеціалізованної школи №40 ім.МиськаЄ.М. та їх батьки прийняли активну участь в міській благодійній акції "Дива трапляються там, де в них вірять". Необхідні речі, іграшки та солодощі були передані дітям Маріупольської школи-інтернату №2, що в Лівобережньому районі міста. Нас дружньо зустрічали діти і вчителі-вихователі та запросили ознайомитись з тим, як вони живуть та навчаються. Вони з гордістю розповідали про свої досягнення в навчанні, творчості та спорті. Очі іскрилися від радості, лунав веселий гомін та сміх, і звичайно безкінечні слова вдячності. У відповідь діти подарували маленькі саморобні зимові привітання. Від імені всіх діточок, передаю слова вдячності всім, хто прийняв участь в благодійній акції наповнивши маленькі серця добротою і своєю любов'ю.

  Особисто вітаю всіх з святами та бажаю миру та злагоди!

Директор СШ№40 Дужик Б.В.

Вітаємо!

«ITALENT» 4 СЕЗОН

(Всеукраїнський конкурс з інформаційних технологій для дітей та молоді)

http://www.italent.org.ua/

 

    Що таке «ITalent»? ITalent – це перший державний ІТ конкурс всеукраїнського масштабу! У ньому могла взяти участь учнівська молодь віком від 8 до 18 років за двома напрямами: «ІТ-проекти» та «Кіберспорт».

Конкурс проводився Українським державним центром позашкільної освіти. Генеральний партнер 4 сезону – Цитрус академія. Серед партнерів конкурсу також були: Антивірусна компанія Zillya, ультрасучасний клуб для геймерів CyberZone, Національна волонтерська мережа клубів кодування для дітей 9-11 років Code ClubЧайний дім Heritage.

«ITalent» проводився у два етапи:

I етап - відбірковий. Усі учасники реєструвалися через сайт конкурсу та подавали свої роботи у відповідній до вимог формі.

II етап - фінальний (очний) – очний захист-презентація робіт. До участі в ньому було запрошено учасників, що зайняли три перших місця у відповідній номінації I етапу.

   Учні СШ№40 Зайцева Софія, Юзьо Ліна та Бужин Олександр взяли участь у І відбірковому етапі за напрямом «ІТ-проекти». За результатами журі, успішно пройшла до фіналу в номінації «2D-графіка» учениця 8-Б класу Литвиненко Олександра.

  У м. Київі 22 грудня 2018 р. у сучасному ІТ-просторі ЦеХАБ (Цитрус хаб) відбувся фінал четвертого сезону «ITalent», де Олександра яскраво презентувала свою графічну роботу «Дивовижний Дід Мороз» (номінація «2D-графіка») та у результаті здобула почесне ІІ місце й великий досвід та впевненість у власних силах.

   Вітаємо Олександру з перемогою та бажаємо реалізації усіх творчих задумів!

Вітаємо!

    Вітаємо вчителів – методистів спеціалізованої школи №40 Замуруєву О.С. і Назюту З.І., учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проектування індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників у контексті євроінтеграції освітнього середовища», присвяченої 80-ти річчю Донецького ОБЛІППО, яка відбулася 04-05 грудня 2018 року у м.Краматорську Донецької області.

   Дякуємо за активну участь у роботі секції «Нова початкова школа – крок у майбутнє» та виступ про батьківські майстер-класи як активну форму залучення людини до побудови освітньої траєкторії дитини.

      Бажаємо нових творчих злетів, натхнення та успіхів в реалізації педагогіки партнерства.

Майбутні захисники Вітчизни

    6 грудня 2018року у нашій школі  вчителем фізичної культури Флінтою О.О. був проведен  військово-патріотичний  захід «Майбутні захисники Вітчизни» приурочений  до Дня Збройних сил України . Були організовані спортивні змагання між учнями 9-11 класів, на яких вони продемонстрували свої морально-вольові якості: силу волі, наполегливість, рішучість, упевненість, взаємопідтримку. Всі учасники  зрозуміли основне –  тільки глибока й усвідомлена любов до рідної землі, прагнення захищати її спонукає людину з повагою ставитися до почуттів інших, бути небайдужим до трагедій Вітчизни й народу.

Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього.

 

Від щирого серця вітаємо Вас з Днем Збройних сил України!

Бажаємо Вам доброго здоров’я, щастя, радості, чистого та мирного неба!

       21 листопада 2018 року в актовій залі спеціалізованої школи № 40 відбувся урочистий захід «Події, що змінили нас», присвячений Дню Гідності та Свободи України. Цю дату ми відзначаємо згідно Указу президента України Петра Порошенка «Про День Гідності та Свободи» від  13 листопада 2014 року.

       Сьогодні, зайві будь-які слова,  у цьому залі немає байдужих людей. Тож нехай патріотизм і гідність, шляхетність і милосердя, добро і любов будуть основою нашого життя.

 

Дай, Боже, нам миру в країні,

Де пишно калина цвіте,

Дай сонця моїй Україні,

Що гідно в майбутнє іде.

Дай, Боже, в любові зростати

Малим громадянам її,

З добром в майбуття крокувати

І жити в єдиній сім’ї.

Фотозвіт за посиланням

Вітаємо!   

   З великою гордістю вітаємо вчителів нашої школи №40 з виходом до ТОП-50 конкурсу "Найкращі вчителі Приазов'я-2018" Шарапа І.М., Юрочко С.А., Птиченко Т.А., Васічкіну Н.П. Ми всі бажаємо вам тільки перемоги, бо ви того варті!!!

Вітаємо!   

   Грабовецьку Наталію Михайлівну за зайняте ІІІ місце в конкурсі «Панорама творчих уроків-2018»  видавництва «Шкільний світ»!!!

Безпека життя нашого є основа школи кожної!   

   Під таким слоганом проходив у школі Тиждень пожежної безпеки, підсумком якої стали тематичні класні години. Діти повторили основні причини виникнення пожеж, правила поведінки в разі виникнення надзвичайної ситуації, відпрацювали правильність дій під час пожежі.    

   А закріпили отримані знання - в ході евакуації.

Флешмоб "Азбука вулиць і доріг"

    Саме на початку нового навчального року зростає вірогідність збільшення ДТП за участю дітей. Тому робота по попередженню дитячого дорожньо-транспортного травматизму, навчанню юних учасників руху правилам поведінки на дорозі у вересні проводиться найактивніше.          Вивчати Правила дорожнього руху можна не лише на уроках і класному годиннику. Незвичайний флешмоб "Азбука вулиць і доріг" пройшов для учнів 5-6 класів.

     Правила безпечної поведінки на дорогах, вулиці і в транспорті хлопці змогли повторити, здійснюючи захоплюючу подорож вулицями рідного міста. Рухаючись під запальні мелодії, вони ще раз переконалися, наскільки важливим є знання і дотримання Правил дорожнього руху.

Уроки дорожньої безпеки.

      На початку навчального року з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в школі проходять профілактичні заходи "Увага! Діти на дорозі"! 13-14 вересня в гостях у учнів школи побували співробітники Національної поліції.

      У захоплюючій формі вони розповіли учням про те, які небезпеки підстерігають тих, хто не дотримується Правил дорожнього руху, і до чого призводить гра поблизу дороги. Нагадали юним пішоходам, що перед виходом на проїжджу частину вимагається зупинитися і переконатися у безпеці. Не можна перебігати через проїжджу частину, її необхідно перетинати тільки по позначених пішохідних переходах і на дозволяючий зелений сигнал пішохідного світлофора.

     Юні учасники дорожнього руху з непідробним інтересом спілкувалися із співробітниками поліції. Вони не лише відповідали на питання, демонструючи свої знання ПДД, але і намагалися прояснити проблемні для себе ситуації на дорозі.

     Хочеться сподіватися, що проведення таких заходів стане хорошою традицією по вихованню у учнів інтересу і поваги до загального закону доріг і вулиць, розвитку уваги, активності, дисциплінованості, відповідальності.